Rozchod

Když se životní cesta rozdvojuje s někým, s kým vás pojí kus života, možná i společné děti, možná i přátelství, partnerství, je to těžké. Můžeme zažívat pocity zklamání, osamocení, křivdy, vzdoru, nejistoty.

Snažíme se zbavit té tíže, bolu, smutku. Ale co kdybychom si to tíživé nejprve prohlédli.

Jakým způsobem to ke mě patří? Jak to patří do mého života? Kdy poprvé jsem tyto pocity prožíval/a? Jestlipak mi tyto pocity připomínají nějakou dřívější ztrátu, zradu, opuštění?

A jak tato událost dál bude ovlivňovat budoucí děj v mém životě?

A je vůbec možné najít lék na lidskou bolest?

Myslím si, že ano. Pomalu, postupně. Zbavovat se silné vazby k fyzickému “já”, ke své fyzičnosti, konečnosti, osobě, individualitě, která se cítí oddělená od celku, objevovat v sobě stále pevnější spojení se svými vnitřními pocity a duchovním “já”, trénovat mysl, vizualizaci, dívat se dopředu, do budoucna, naučit se radovat z čisté existence. Přestat se upínat k tomu, jak by měly věci být.

Já si vzpomínám na příběh z knihy Cesta, kde Brandon Bays popisuje, jak v době, kdy měla za sebou těžký souboj o život, přišli s mužem o dům (který shořel i se všemi jejich věcmi), o peníze, jejich dcera přerušila všechny kontakty, banka jim obstavila všechny účty, no a právě v tuto chvíli si její manžel našel jinou a odešel.

Říkal něco v tom smyslu… víš, i když to tak dnes nevypadá a nedokážu ti to vysvětlit, mám v hloubi sebe pocit, že to dělám i pro tebe…

Stále mi rezonuje v hlavě myšlenka, že věci se nedějí nám, ale pro nás a jednoho dne na to stejně všichni přijdeme.

Na konstelacích můžeme pocítit sílu léčivých slov, vidět věci i z druhé strany, přitakat nějaké situaci, vnitřně v sobě dokončit, co je už k tomu připravené.

Někdy stačí, když je správná věta vyslovená ve správnou chvíli.

Může mít takovou sílu, že dojdeme skrze prožitek k poznání a stará rána se zacelí.

Další seminář rodinných a systemických konstelací se koná 24.2.24. Takové krásné datum!

Přijďte se podívat na to, co vás tíží, nebo jen zažít krásný, hluboký a kulturní zážitek. Sejdeme se v srdci staré Prahy, Železná 18, Praha 1 a zajdeme si spolu na oběd.

Tagy:
Ema Kuby
Facilitátorka rodinných a systemických konstelací, autorka knihy Vnitřní záležitosti 

Systemické konstelace

Kalendář akcí

Konstelace v Praze

31.8. 2024 10:00

Konstelace v Praze

21.9. 2024 10:00

Konstelace v Praze

12.10. 2024 10:00

Přijďte, těším se na vás :)